Krystaly / Fosílie /

Kauri náhrdelník

kód: NHR519

1 050

(včetně DPH)

Skladem: 1


Náhrdelník z kauri
 
 
obvod / váha 44-46cm / 42g
velikost kamenů 6mm, 8mm, 31x26x6mm
materiál kauri / stříbro 925
očista kamenů
přes noc v misce s vodou a křišťálem, pod proudem vody
nabíjení na slunci libovolně dlouho
čakra
astrologické znamení
Všechna znamení
léčebné využití fosílie jsou symbolem dlouhého života, obsahují životní sílu, odstraňují bolesti
duchovní rovina uzemňuje, ochraňuje, přináší úspěch a stabilitu, vyvolává vzpomínky na minulé životy

Kauri: je domorodé označení pro drobné ozdobné ulity, které se užívaly jako platidlo, zejména v Africe, v Indii, v Číně a v Indonésii. Byly tak oblíbené, že je kovové mince někdy napodobovaly.

Kauri jsou ulity různých měkkýšů, zejména plžů z čeledi Cypraeidae, druhů Cypraea moneta a Cypraea aurantium. Vyskytují se v mělkých pobřežních vodách ostrovů Indického i Tichého oceánu, kde se od pradávna lovily. Na vhodném místě se do moře dal svazek palmových listů, na němž se plži usazovali; po čase se svazek vyzvedl a plži setřásli. Hlavním producentem kauri byly Maledivy.

Pro svůj krásný vzhled se kauri užívaly od starověku jako šperky a amulety, často navlečené na šňůrce, jako herní kostky a kultovní předměty. Severoameričtí indiání užívali podobné drobné ulity a mušle, navlečené na šňůrce, jako ozdobu, jako dar i jako platidlo.

Fosílie jsou pozůstatky pravěkých tvorů a rostlin, zahynulých před milióny let. Skrze věky se přeměnily v kámen. Jelikož kdysi byly živé, jsou úzce spjaty s pátým elementem Akášou. Přestavují věčnost, čas a vývoj. Jsou hmatatelným důkazem toho, že nic v přírodě není ztraceno. Používání fosílií k rituálním účelům sahá hluboko do minulosti. Šamani používali fosílie k zesílení energie. Obecně můžeme fosílie používat zejména k ochranným účelům a pro jejich stáří i k prodloužení délky života. Též dobře poslouží, potřebujete-li vyvolat vzpomínky (včetně na minulé životy).


podobné produkty: