Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Achát

  Achát (Agate)
       
Složení: Křemičitan SiO2
Výskyt: Po celém světě v sopečných oblastech
Tvrdost: 6½ - 7
Barvy: bílá,šedá,modrá,zelená,hnědá,černá,oranžová a mnoho dalších odstínů
Kryst.soustava: Klencová (Trigonální)
         
Obecně: Slouží jako uzemňovací kámen, který nám dodává citovou, tělesnou a rozumovou rovnováhu.Pomáhají soustřeďování a stabilizaci tělesné energie. Achát dokáže uvést do souladu prvky Jin a Jang představující pozitivní a negativní síly udržující celý vesmír na pevném místě. Jako kámen schopný konejšit a uklidňovat funguje achát sice pomalu, ale zato poskytuje velkou sílu. Jeho mnohonásobné vrstvy dokáží vynést na světlo dosud ukryté informace. V duševní rovině citlivě napomáhá k tomu, aby jeho majitel přijímal sama sebe. Pomáhá sebepoznání a odhalování dosud skrytých okolností a obrací pozornost svého nositele k nerovnováze narušijící jeho pohodu. Vylepšuje duševní život jednotlivce, neboť posiluje schopnost soustředění a analýzy směřující k přijímání praktických rozhodnutí. Láska Achátu k pravdě dodává člověku odvahu, aby byl sám k sobě upřímný. Achát tvořený průzračnými krystaly dokáže vyvolávat vzpomínky
 
V citové rovině: Pomáhá překonávat negativní pocity a zahořklost, kterou někdy nosíme v srdci. Léčí vnitřní zlobu, posiluje lásku a dodává odvahu k jejímu novému hledání. Je užitečný při citových zklamáních. Navozuje pocit bezpečí a jistoty, neboť odstraňuje vnitřní napětí.
 
V duchovní rovině: Rozšiřuje vědomí a otevírá spojnice směřující ke kolektivní moudrosti a poznání jednoty všehomíra. Povzbuzuje k tichému rozjímání a zužitkování životních zkušeností vedoucích k duchovnímu růstu a vnitřní stabilitě.
 
Harmonizační využití: Stabilizuje auru, ruší a přetváří negativní energie. Jeho očistná síla působí mocně na tělesné i citové úrovni. Položený na srdcí, dokáže léčit citovou nevyrovnanost bránící přijímat lásku. Pomáhá na oči, žaludek, pokožku a dělohu. Čistí lymfatický systém. Posiluje a regeneruje všechny orgány tvořené nekolika vrstvami tkáně.
 
Očista kamenů: Pod proudem vody
Dobíjení: kamenů: Na slunci libovolně dlouho (až na vyjímky)
 
       
Jednotlivé druhy:
       
achat_crazy-laceachat_crazy-lace2
Modrý krajkový Achát (Blue lace Agate)
     
Je to zázračný léčivý kámen. Jeho jemná energie ochlazuje a uklidňuje, vnáší do mysli mír aklid. Obzvláště účinný je při léčení krční čakry, umožňuje svobodné vyjadřování myšlenek a pocitů. Otevírá cestu ke kontaktu s vyššími energiemi.Zajišťuje svému nositeli oporu a obrovský zdroj síly.
Působí proti potlačování a odstranění pocitů ze strachu, starých křivd a podněcuje novému způsobu vyjadřování. Jeho klidná a mírumilovná energie neutralizuje pocity zloby.
Jedná se o kámen, který spojuje myšlenky s duchovními vibracemi a navozuje pocit hlubokého klidu.
Je velice vhodný pro léčitele, zvyšuje jejich vlastní energii a snižuje vyčerpání.
Nabíjení kamenů : Za měsíčního svitu dorůstajícího měsíce.
       
        
achat_vetevkovyachat_vetevkovy2
Větévkový - dendritický Achát (Dendritic Agate)
     
Je to kámen hojnosti, vnáší hojnost a bohatství do všech oblastí lidského života, přináší úspěch do jakéhokoliv podnikání. Vytváří mírumilovné prostředí jak vnější tak vnitřní a pomáhá prožít každý okamžik naplno.
Je silně propojen s rostlinnou říší a prohlubuje spojení se zemí a dokáže posílit vaši komunikaci s tímto světem.
Otevírá a harmonizuje všechny čakry a léčí nerovnováhu  způsobenou nevyvážeností čaker. Pomáhá při migrénách, poruchách nervového systému, stimuluje oběhový systém. Působí rovněž příznivě na kosterní soustavu. Umístěn na postiženém nebo poraněném místě přináší úlevu od bolesti.
Jedná se o velmi užitečný kámen jak pro léčbu rostlin tak i samotné Země a dokáže překonávat geopatogenní zóny společně se Zemskými liniemi.
Pro dosažení účinku je potřeba ho nosit dlouho pro jeho pomalé působení.
       
        
achat_ohnivy1achat_ohnivy2
Ohnivý Achát (Fire Agate)
     
Udržuje pevné spojení se zemí. Jeho energie působí uklidňujícím způsobem, přináší pocity jistoty a bezpečí. Je to silně uzemňující krystal a dokáže poskytnout oporu v těžkých chvílích. Má zančné ochranné účinky. Vytváří kolem těla ochranný štít, a odráží negativní energie zpět k jejich zdroji.
Jak už napovídá jeho jméno je spojen s elementem ohně.Napomáhá sexuálním aktivitám. Nejúčinější je na kořenové čakře ale je schopný oživit i kteroukoli čakru pokud je vyhořelá. Napomáhá schopnosti vhledu do nitra věcí a umožňuje co nejlépe dospět k řešení vnitřních problémů. Odstraňuje nenasytnost a destruktivní přání. Lze použít i při léčbě závislostí.
Posiluje schopnost meditace. Dodává duchovní odvahu a pomáhá při rozvoji vědomí.
Harmonizuje žaludek, nervy, sytém žláz s vnitřní sekrecí a poruchy oběhového systému. Posiluje zrak, Přináší těklu vitalitu a chrání jeho energii před vyhořením. Pročišťuje éterické bloky a dodává energii auře.
       
        
achat_mechovy1achat_mechovy2
Mechový achát (Moss agate)
     
Je silně spjat s přírodou, má schopnost obnovy narušené rovnováhy, osvěžuje duši a ukazuje vše krásné okolo. Pomáhá snižovat citlivost na počasí a zečištění životního prostředí.Velmi vhodný pro všechny pěstitele rostlin.
Jedná se o kámen symbolizující nový počátek a podporující odstraňování duchovních bloků nebo spoutání. Je to kámen hojnosti a přitahuje bohatsví. Zlepšuje sebedůvěru a posiluje vlastnosti svého majitele. Odstraňuje strach a hluboko zakořeněný neklid. Inspiruje nás k použití jiných metod pokud nějaká selže.
Pomáhá schopnosti sebevyjádření, komunikace, doáhnutí citové rovnováhy.Omezuje stres a mírní strach. Dodává majitely schopnost vhledu do smyslu dění.
Urychluje uzdravování. Lze ho použít př vleklých nemocích. Pomáhá při zánětech, pročišťuje oběhový a vylučovací systém.Stimuluje imunitu. Pomáhá při infekcích, nachlazení, i chřipce a snižuje horečku.Funguje i proti kožním plísním a infekcím
       
        
achat_botswana1achat_botswana2
Botswanský Achát (Botswana agate)
     
Pruhované acháty jsou mocným holistickým léčivým kamenem, odstraňující duality a spory, udržují duševní pohodu. Tento kámen je extrémně účinný pro víceúrovňové léčení a duševní práci, pruhy na jeho povrchu vás přenesou do jiné reality, odlišných proudů vědomí nebo dalších životů. Vylepšuje prostředí, rozmístěn kolem domu chrání před návštěvami jiných duší a odvrací nevítané duchy. Tradičně se pruhovaný achát používal k překonání fyzické, emoční a mentální otravy a je vhodným "lapačem" negativní energie.
Přiložením na třetí oko přetíná mentální pouta s duchovními vůdci, partnerem z minulého života nebo rodičem, který se manipulací snaží nad vámi udržet kontrolu i v dospělosti - kámen doplňuje energii, kterou v takových situacích pozbudete. Obzvláště účinný je proti působení duchovního vůdce či kohokoli, kdo se vás snaží přivolat modlitbou, vrátit zpět k nějakému společenství nebo dostat pod kontrolu - protože tento kámen navrací nutkavou energii zpět k jejímu zdroji a nechává každého svobodně žít podle jeho představ.
V citové sféře lze tento kámen naprogramovat k ochraně vaší osoby i rodiny a k povzbuzení podporující, věcné a nesvazující lásky.

Botswanský Achát (Botswana agate)

                      
Číst více..