Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Amoniti

             
  Amoniti (Ammonites)
           
Složení: dle naleziště - achát, chalcedon, opál, křemen, pyrit
Výskyt: Kanada, Maroko, Rusko, Madagaskar, Velká Británie
Tvrdost: Dle výplně
Barvy: ruzné dle výplně
Kryst.soustava:  
             
Fosílie jsou pozůstatky pravěkých tvorů a rostlin, zahynulých před milióny let. Skrze věky se přeměnily v kámen. Jelikož kdysi byly živé, jsou úzce spjaty s pátým elementem Akášou. Přestavují věčnost, čas a vývoj. Jsou hmatatelným důkazem toho, že nic v přírodě není ztraceno. Používání fosílií k rituálním účelům sahá hluboko do minulosti. Šamani používali fosílie k zesílení energie. Obecně můžeme fosílie používat zejména k ochranným účelům a pro jejich stáří i k prodloužení délky života. Též dobře poslouží, potřebujete-li vyvolat vzpomínky (včetně na minulé životy).
             
Amonit: ve středověku nazýváni též "Draconites", jsou zkamenělí mořští živočichové spirálovitého tvaru. Jejich zkameněliny se vyskytují v bohaté škále barev, které vyniknou zejména po leštění a broušení. Je jich známo více než 500 druhů. První jedinci se vyvíjí před 410 mil. let. Vymírají ke konci "křídy" (před 66 mil. let). Dnes se s nimi můžeme setkat v podobě jejich zástupce - 6ti druhů Loděnky. Je obzvláště účinný při umístění na korunní čakru a na třetí oko, aktivuje metafyzické schopnosti a interdimenzionální průzkum. Představuje uzavřený kruh a okamžité poznání místa, má v sobě zakódovanou cestu duše a je vhodnou podporou při znovuzrození.
             
Duchovní sféra: tento kámen vás uvádí hluboko do vašeho nitra a vede k ucelení. Aktivací osobního posílení a duchovní vůle přetváří negativní energii v jemně plynoucí pozitivní spirálu. Je mocný nástroj karmické očisty a přiložen na třetí oko uvolňuje nutkavé myšlenky a duševní příkazy z minulého života.
             
Byly to všude kameny nesmírného zájmu a úcty, dávaly se do příbytků na zajištění magické ochrany, sloužily k vyvolání stavů tranzu a vytržení, jejich prostřednictvím prý lze dosáhnout stavu osvícení, alchymisté je nosili coby ochranu před silami démonů a konečně pro buddhisty a hinduisty jsou saligramy božstvo samo, představují rovněž kosmické vědomí a nejhlubší mystéria, označují se jako Buddhovy inkarnace, jako kolo zákona, symbol osmidílné stezky himalájského buddhismu, jako schody vedoucí k osvícení.
             
Harmonizační účinky: přispívá k celkovému pocitu pohody, povzbuzuje proudění čchi tělem, pomáhá k dlouhověkosti, prospívá buněčnému metabolismu, při depresích a hučení v uších. Podněcuje energii kundalini a buněčnou paměť, stabilizuje puls a překonává degenerativní choroby. Chrání lebku, vnitřní ucho, plíce a končetiny.
Je také účinným kamenem pro léčení Země.
             
             
             
Očista kamenů: Přes noc v misce svodou a křišťálem,nebo pod proudem vody.
Dobíjení kamenů: Zahrabat na nějaký čas do země (nezapomenout, kam).
Astrologické znamení všechna znamení
Čakra 1. čakra - Múladhára
6. čakra - Ádžňa
   
 
Číst více..
 
   
 

počet nalezených produktů: 1