Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Apatit

   Apatit (Apatite)
           
Složení: Fosfát Ca5(PO4)3(F,Cl,OH)
Výskyt: Mexiko,Norsko Rusko,USA
Tvrdost: 5
Barvy: modá až do fialova,zelená,žlutá vyjímečně čirá
Kryst.soustava: šesterečná (hexagonální)
             
Obecně: představuje styčný bod mezi vědomím a hmotou. Je to kámen, který podporuje filantropické sklony a vzbuzuje touhu po službě druhým. Apatit je naladěný na budoucnost, ale přesto dokáže spojovat člověka s jeho minulými životy. Je zdrojem psychických darů a duchovního naladění. Prohlubuje meditaci a zvyšuje tzv. hadí sílu neboli kundalini. Napomáhá komunikaci a sebevyjádření ve všech rovinách. Psychologicky apatit zvyšuje motivaci a vytváří rezervy energie. Vyvolává otevřenost, usnadňuje kontakt s ostatními lidmi, podněcuje k otevřenému jednání. Potlačuje lhostejnost a nepřátelství. Odstraňuje negativní postoje. Pomáhá hyperaktivním a autistickým dětem. Povzbuzuje tvůrčí schopnost a intelekt, pročišťuje zmatky a spory. Rozšiřuje vědomí a otevírá cestu pravdě. Tiší lítost, apatii a zlost. Snižuje podrážděnost a překonává citové vyčerpání. Uvolněním energie kořenové čakry odstraňuje zklamání a podporuje vášeň, v níž není přítomna vina.
             
V duchovní rovině: zajišťuje spojení s duchovními průvodci pohybujicími se ve výrazně vyšších rovinách. Prospívá při pronášení projevů, podporuje komunikaci uvnitř skupiny, otevírá krční čakru a působí blahodárně na srdce a stavy citové nevyrovnanosti. Je vhodný pro meditaci, jasnočivnost a jasnozření. Je to velice mocný kámen, který nás pojí se zemskou energií a zemskými duchy a zlepšuje duchovní komunikaci se zvířaty, ptáky a vodními živočichy.
             
Harmonizační využití: Napomáhá pohlcování vápníku a prospívá chrupavkám, kostem, zubům a pohybovému ústrojí. Zlepšuje stav při problémech s klouby a křivici. Tento kámen potlačuje pocit hladu a zvýšuje účinnost metabolizmu. Podněcuje ke zdravému stravování. Působí léčivě na meridiány. Uvádí do rovnováhy tělesné, emocionální, duševní a duchovní tělo stejně jako čakry. Omezuje hyperaktivitu a působí podnětně při malátnosti a příliš nízké aktivitě. Použije-li se apatit společně s dalšími krystaly, usnadňuje dosažení žádoucích výsledků.
             
Očista kamenů: Důkladnou očistu provádíme pod tekoucí voudou.
Dobíjení kamenů: Nabíjíme na slunci nebo na křišťálu.
Astrologické znamení:
Blíženci, Střelec
Čakra: 5. čakra - Višuddha

 

Číst více..