Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Azurit

Azurit (Azurite)
           
Složení: Hydrouhličitan měďnatý: Cu3(CO3)2(OH)
Výskyt: Okolí měděných dolů,  Francie, Austrálie, Chile, Rusko
Tvrdost: 3½ - 4
Barvy: Azurově modrá, různé odstíny modré od tmavé až po bledou
Kryst.soustava:  
Jednoklonná (monoklinická)
             
Azurit: poslouží jako průvodce a rádce při duchovním rozvoji a zlepšování intuice. Provází duši na cestě směřující k osvícení. Čistí a stimuluje třetí oko a současně je ladí, aby navázalo kontakt s duchovním průvodcem. Jedná se o krystal umožňující bezpečné a snadné cesty mimo tělo. Pozvedá vědomí na vyšší úroveň a dodává větší míru kontroly nad duchovním rozvojem. Jeho vlastnosti umožňují ponořit se do meditace a stavu jasnozření. Azurit je mocný léčivý kámen, díky němuž snáze pochopíte psychosomatický dopad působení mysli a citů na tělo.
 
V duševní rovině: přináší jasné porozumění, odhaluje nové perpektivy a rozšiřuje mysl, odstraňuje dlouhodobé bloky komunikace a stimuluje paměť. Zlepšuje porozumění realitě, pomáhá překračovat hranice v minulosti naprogramovaného systému víry a dovoluje mířit beze strachu vstříc neznámému. Azurit přináší hlubší pochopení souvislostí a nový pohled na okolní svět.
 

Citově pročišťuje mysl od stresu, obav a smutku. Současně vnáší do emocí více světla. Přeměňuje strach a fobie, přičemž pomáhá pochopit jejich hlubší příčiny. Uklidňuje každého, kdo z nervozity příliš mnoho mluví. A dodává odvahy všem, kdo se mají strach vyjádřit.

 
Harmonizační účinky:  pomáhá při krčních problémech, artritidě a potížích s klouby. Rovná páteř a funguje na buněčné úrovni, kde odstraňuje veškerá zablokování nebo poškození mozku. Působí příznivě na slezinu, štítnou žlázu, kosti, zuby a kůži. Napomáhá detoxikaci organismu.  Dodává energii, pomáhá vyladit vyšší tělesné roviny. Pročišťuje čakry.


         
Očista kamenů: na křišťálu
Dobíjení: kamenů: na slunci
Astrologické znamení: pro všechny znamení
   
  Aquamarine3 Aquamarine4

,

 

Číst více..