Bronzit

         
  Bronzit (Bronzite)
       
Složení: MgSiO3
Výskyt: Německo, Finsko, Indie, Srí Lanka, USA
Tvrdost: 5-5,5
Barvy: Hnědá až bronzová, skvrnitá
Kryst.soustava: Kosočtverečná
         
Bronzit: Z duchovního hlediska je to skvělý kámen, pokud máte problém se ztišením, protože vyvolává naprostý klid. Je účinný proti kletbám a je prodáván jako kouzelný ochránce. Odvrací zpět negativní myšlenky a přání nemoci. Přání nemoci, prokletí nebo zaklínadla směřuje zpět ke zdroji výrazně zesílené. Chrání před potížemi tím, že je odráží tam a zpět. To způsobí, že se ten, kdo je vyslal, cítí velice špatně, zatímco "příjemce" zůstává chráněn, i když si může uvědomovat energetický nepokoj.
         
V kombinaci s černým turmalínem absorbuje přání nemoci a okamžitě zastavuje vzájemné působení a odvrací pozornost od zdroje.
         
Bronzit je kamenem, jenž ve svém majiteli probouzí odvahu, laskavost a sebepřijetí. Pomáhá nám přizpůsobit se situacím, které tvrdohlavě odmítáme přijmout a vyřešit problémy s rozhodností. Přináší jistotu a stabilitu. Je to kámen služby - ukazuje hodnotu pomoci. Přináší vnitřní mír, chrání před depresivními stavy a mírní bolestné vzpomínky. Odstraňuje stres. Používá se na čelní čakru a čakru solar plexu.
         
         
Očista kamenů: 
Pod proudem vody.        
Dobíjení kamenů:
Na křišťálu.        
Astrologické znamení:  vhodný pro všechna znamení    
čakra 3. čakra - Manipúra
6. čakra - Ádžňa
   
         
 
bronzit
 bronzit2  bronzit3
Číst více..