Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Chalcedon

   Chalcedon (Chalcedony)
           
Složení:  SiO2
Výskyt:  Argentína, Austrálie, Belgie, Rakousko, Brazílie, Kanada, Čína, ČR, Francie, Německo, Maďarsko 
Tvrdost:  6 - 7
Barvy:  bezbarvá, bílá, modrá, šedá, oranžová a další barvy podle příměsí
Kryst.soustava:  Klencová (trigonální)
             
 Chalcedon: je kámen dodávající sílu mezilidským vztahům: předává pocit bratrství a dobré vůle, zvyšuje vnitřní stabilitu skupin. Slouží jako pomocník při telepatické a duševní komunikaci, ať jde o rostliny, zvířata, vyšší duchy přírody, anděly nebo živé formy z jiných dimenzí a planet. Pohlcuje negativní energii, kterou poté rozptyluje, aby zabránil jejímu dalšímu přenášení. Chalcedon uvádí mysl, tělo, city i ducha do vzájemné harmonie. Vyvolává touhu počínat si laskavě a štědře. Zahaní z duše nepřátelství a mění melancholii v radost. Pomáhá svému majiteli, aby o sobě přestal pochybovat, a vede ho k dosažení schopností vnitřní reflexe. Pod jeho vlivem se nám otevírá okolí, a stávají se z nás bytosti překypující nadšením. Pohlcuje a rozptyluje negativní myšlenky i city a zahání špatné sny.
 
Léčebné využití: chalcedon je krystal s výborným očistným účinkem a pomáhá léčit vše špatné, včetně dosud nezhojených ran. Posiluje mateřský pud, zvyšuje tvorbu mateřského mléka a ukládání minerálních látek v těle. Současně likviduje usazeniny minerálu v cévách. Snižuje příznaky demence a senility. Zvyšuje tělesnou energii. Hojivě působí na oči, žlučník, kosti, slezinu, krev a oběhový systém.

Modrý chalcedon: je krystal podporující tvůrčí schopnosti. Otevírá mysl, aby dokázala přijímat nové podněty, a pomáhá svému nositeli vyrovnávat se s novými situacemi. Chalcedon v sobě ztělesňuje duševní přizpůsobivost a výmluvnost. Zvyšuje dovednost naslouchat druhým a komunikovat s nimi. Podněcuje schopnost učit se novým jazykům a zlepšuje paměť. Umožňuje lepší vnímání sebe sama. Na tělesné úrovni napomáhá modrý chalcedon regeneraci sliznic a odstraňování nerovnováhy způsobené citlivostí na počasí nebo tlak vzduchu, která se může projevit třeba jako zelený oční zákal. Působí protizánětlivě, snižuje teplotu a krevní tlak.
 
 Veškeré informace jsou pouze informativního charakteru a rozhodně nemůžou nahradit lékaře.


         
Očista kamenů:  1x měsíčně pod proudem vody
Dobíjení: kamenů:  na ametystu nebo na slunci
Astrologické znamení:  Rak, Štír, Střelec, Vodnář, Blíženeci
Čakra:  4. čakra - Anáhata
 5. čakra - Višuddha
  Aquamarine3 Aquamarine4

,

 

     
Číst více..
 
   
 

počet nalezených produktů: 3