Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Gagát

  Gagát (Jet)
           
Složení:  Organického původu. Fosilizované dřevo.
Výskyt:  Španělsko, Portugalsko, Velká Británie, Rusko
Tvrdost:  2½ - 4
Barvy:  Černá, hnědá
Kryst.soustava:  Amorfní
             
Gagát: je zkamenělé dřevo, ale vypadá jako uhlí. Už od doby kamenné se používal na výrobu amuletů. "Černý jantar" odvádí negativní energii a odstraňuje bezdůvodný strach. Jako ochranný prostředek se nosí na krku. Pomáhá proti násilí a nemocem. Chrání rovněž během duchovních cest. V minulosti se používal se používal jako ochrana proti silám temnoty.
 
Gagát lze rovněž použít k otevření cesty za novými duševními zkušenostmi a jako pomocníka na pouti za duchovním osvícením. Tradičně se uvádí, že se gagát postupně stává součástí těla svého majitele. Vyplývá z toho, že pokud jej někdo zdědí nebo koupí, měl by ho nejdřív mimořádně pečlivě vyčistit. Rovněž používáme-li ho k léčbě, musíme ho po každém nasazení vždy znovu vyčistit.
 
Na duševní úrovni nabízí možnost udržet si kontrolu nad vlastním životem. Dokáže zachovat rovnováhu v proměnlivých náladách, potlačovat deprese a vnášet do života vyrovnanost a stabilitu.  Pročišťuje základní čakru  a podněcuje růst kundalini. Pokud se položí na hruď, nasměruje sílu kundalini ke korunní čakře.
 
Harmonizační účinky: léčí migrény, epilepsii a nachlazení. Potlačuje otoky žláz a lmyfatických uzlin. Léčí bolest v krku. Tradičně se užíval na menstruační křeče.
 
Soudí se, že lidé, které gagát přitahuje, patří mezi "staré duše", jež mají s inkarnací na Zemi už velice dlouhou zkušenost.


         
Očista kamenů:  pod proudící vodou
Dobíjení: kamenů:  na křišťálu
Astrologické znamení:  pro všechny znamení
Čakra:  1.čakra
  Aquamarine3 Aquamarine4

,

 

gagat_L
Číst více..
 
   
 
Momentálně zde nejsou žádné produkty. Brzy je vložíme!