Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Heliotrop

   Heliotrop/Krevel (Heliotrope/Bloodstone)
           
Složení:  SiO2
Výskyt:  Austrálie, Brazílie, Bulharsko, ČR, Indie, USA, 
Tvrdost:  6½ - 7
Barvy:  zelená, hnědá, červená, žlutá 
Kryst.soustava:  Klencová (trigonální)
             
 Krevel: jak už napovídá jeho název odkazující na slovo "krev", jedná se o vynikající čistič krve s obrovskou léčivou mocí. Odedávna se věří, že tento kámen má mystické a magické vlastnosti. Údajně dokáže ovlivňovat počasí, propůjčuje schopnost zahánět zlo spolu se všemi nedobrými silami a usměrňuje duchovní energii. V dávných dobách byl krevel považován za "zvukové orákulum" - udílel prý hlasité rady svému majiteli. Každopádně však zvyšuje intuici i kreativitu. Vynikající uzemňovací a ochranný kámen. Krevel udržuje v dostatečné vzdálenosti nežádoucí vlivy, podněcuje snění a slouží jako účinný zdroj nových sil.

Duchovní rovina: dodává odvahu a učí, jak se vyhýbat nebezpečným situacím pomocí strategického uvažování a přizpůsobivosti. Povzbuzuje k nezištnému a idealistickému jednání. Současně napomáhá k poznání, že po každém období chaosu přichází transformace. Krevel nám pomůže získat rohodnost k okamžitému činu. Uklidňuje mysl, zahání zmatek a posiluje schopnost rozhodování. Vyčerpané mysli dokáže dodávat nové síly. Rovněž pomáhá přizpůsobit se nezvyklým situacím. Pomáhá uzemnit srdeční energii. Snižuje podráždění, agresivitu a netrpělivost. Napomáhá přenést spiritualitu do každodenního života.

Harmonizační účinky: dokáže pročistit energii a zvýšit imunitu vůči akutním infekcím. Podněcuje fungování lymfatického systému a metabolické procesy. Dodává sílu ve chvílích tělesného vyčerpání, čistí krev, játra, střeva, ledviny, slezinu a močový měchýř. Blahodárně působí na bohatě prokrvované orgány. Reguluje a podporuje krevní oběh. Omezuje tvorbu hnisu a neutralizuje překyselování organismu. Pomáhá při leukémii, lze ho použít i při léčbě dědičných chorob. Egypťané ho používali k vyřezávání nádorů. Čistí nižší čakry a udržuje jejich energii v rovnováze. Nosí se trvale až do úplného vyléčení.
 
 Veškeré informace jsou pouze informativního charakteru a rozhodně nemůžou nahradit lékaře.


         
Očista kamenů:  pod proudem vody
Dobíjení: kamenů:  na slunci
Astrologické znamení:  
Beran, Ryby, Váhy, Býk
Čakra:  1. čakra - Múládhára
 2. čakra - Svádhišthána
 4. čakra - Anáhata
  Aquamarine3 Aquamarine4

,

 

     
Číst více..