Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Iolit

   Iolit (Iolite)
           
Složení:  (Mg,Fe)2Al3(AlSi5O18)
Výskyt:  Austrálie, Brazílie, Kanada, Myanmar, Rusko 
Tvrdost:  7 - 7½
Barvy:  modrá, fialová 
Kryst.soustava:  Kosočtverečná (ortorombická)
             
Iolit: je kámen zasvěcený vizím. Podněcuje k činnosti třetí oko a napomáhá vyvolávání vizuálních představ a schopnosti intuitivního vhledu v okamžiku, kdy jsou jednotlivé čakry navzájem sladěné. Podporuje propojení s vnitřním věděním, používá se při šamanských rituálech a napomáhá při cestách mimo tělo. Během kontaktu s aurálním polem vydává iolit elektrické náboje obnovující energii pole a udržující rovnováhu s vyššími těly. Iolitu se říkalo vodní safír, protože ho měli v oblibě mořeplavci. Tenké polarizační iolitové filtrační čočky používali pro přesnou navigaci. Pomocí nich mohli skrze mlhu či opar vidět slunce i ve dnech, kdy bylo pod mrakem. Iolit byl zasvěcen vikingské bohyni moře Ran a po bezpečném návratu z cesty házeli Vikingové do moře zlato jako daň.

Psychologicky napomáhá iolit pochopit a odkrýt příčiny různých návyků. Současně usnadňuje projevit vlastní osobnost a oprostit se od očekávání ostatních. Na duševní úrovni pročišťuje iolit staré myšlenkové vzorce. Iolitu se říká kámen čarodějnic a zvyšuje psychické i kouzelné síly. Má význam při práci s představami a při posvátných obřadech bohyní.

V citovém životě odhaluje nesoulad v osobních vztazích. Jelikož podněcuje k tomu, aby každý jedinec převzal zodpovědnost sám za sebe, pomáhá překonat závislost na partnerovi.

Léčebné využití: Iolit pomáhá vytvořit základ pro udržení pevného zdraví. Snižuje zásoby tuku v těle, zmírňuje důsledky alkoholu, podporuje detoxikaci těla a regeneraci jater. Tento kámen léčí malárii a horečku. Prospívá činnosti hypofýzy, léčivě působí na dutiny a dýchací systém. Potlačuje migrénu a bolesti hlavy. Zlepšuje funkci mozku a fungování metabolismu v těle. Rovně ničí bakterie. 
 
 Veškeré informace jsou pouze informativního charakteru a rozhodně nemůžou nahradit lékaře.


         
Očista kamenů:  pod proudem vody
Dobíjení: kamenů:  na slunečním světle nebo na křišťálu
Astrologické znamení:  všechny znamení 
Čakra:  6. čakra - Ádžňa
  Aquamarine3 Aquamarine4

,

 

     
Číst více..
 
   
 

počet nalezených produktů: 1