Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Jantar

   Jantar (Amber)
           
Složení:  zkamenělá pryskyřice
Výskyt:  Rakousko, Dominikánská Republika, Kanada, Čína, Německo, Itálie, USA, Mexiko, Rusko
Tvrdost:  2 - 2½
Barvy:  žlutá, oranžová, namodralá 
Kryst.soustava:  
             
 Jantar: jedná se o zkamenělou pryskyřici stromů. Má silné spojení se zemí a je vodičem vyšších energií. Má silnou léčivou a očistnou moc, která z těla vyhání nerovnováhu a posiluje uzdravení. Rovněž očišťuje prostředí a čakry. Pohlcuje negativní energie a proměňuje je v pozitivní síly, které podněcují tělo, aby se samo uzdravovalo. Coby mocný ochránce zajišťuje ustavičný kontakt pozemského těla s vyšší duchovní realitou.

V duševní rovině přináší jantar do života stabilitu, ale současně podněcuje ke spojení s tím, po čem toužíme, a pohání nás k naplnění tužeb. Jeho hřejivá čirá energie se proměňuje v zářivou spontánní aktivitu. Napomáhá obraně před myšlenkami na sebevraždu a nebo před sklonem k depresím. Podporuje rozum a zlepšuje pozitivní duševní stav a tvůrčí sebevyjádření. Přináší trpělivost a vyrovnanost, pomáhá při rozhodování. Současně podporuje paměť. Jeho přizpůsobivost rozpouští opozici. V citové rovině pomáhá jantar nastolovat klid a mír a rozvíjí důvěru. Duchovně jantar zvyšuje altruizmus a přináší moudrost.

Harmonizační účinky: jantar je účinným prostředkem k pročištění a léčbě čaker. Na tělesné úrovni nabíjí tělo životní silou a současně z něj dokáže vyhánět nemoci. Tím, že pohltí bolest a negativní energii, umožňuje tělu, aby našlo ztracenou rovnováhu a uzdravilo se samo. Jantar potlačuje stres, rezonuje s krkem, léčí štítnou žlázu a další krční problémy. Uzdravuje rovněž žaludek, slezinu, ledviny, játra, močový měchýř a žlučník. Pomáhá při problémech s klouby. Jako elixír se používá při léčbě zranění, neboť se jedná o vynikající přírodní antibiotikum. Dokáže stimulovat činnost pupeční čakry a pomáhá při uzemnění tělesné energie.
 
 Veškeré informace jsou pouze informativního charakteru a rozhodně nemůžou nahradit lékaře.


         
Očista kamenů:  pod proudem vody
Dobíjení: kamenů:  na křišťálu
Astrologické znamení:  Lev, Blíženci, Panna, Býk, Beran, Kozoroh, Ryby
Čakra:  3. čakra - Manipúra
  Aquamarine3 Aquamarine4

,

 

     
Číst více..