Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Kakoxenit

   Kakoxenit (Cacoxenite)
           
Složení:  SiO2 + Fe3+24Al(PO4)17O6(OH)12·17(H2O)
Výskyt:  Brazílie
Tvrdost:  7
Barvy:  fialová, zlatá, šedá 
Kryst.soustava:  Klencová (trigonální)
             
 Kakoxenit: je známý jako kámen nanebevstoupení, zvyšuje duchovní uvědomění. V duchovní sféře se tento kámen využívá při meditaci nebo při regresi čili náhledu do minulého života. Přenáší vás k jádru vzpomínek duše, což léčí nebo sjednocuje, aby mohlo dojít k duchovnímu vývoji v současnosti. Kakoxenit obsažený uvnitř ametystu aktivuje třetí oko a korunní čakru a zvyšuje vnímavost k přijímání nových myšlenek. Umocňuje též účinek rituálů při úplňku nebo novu.

 Ve sféře psychiky je nápomocný při překonávání obav a oproštění od stresu. Harmonizuje osobní vůli pomocí vyššího já a zdůrazňuje pozitivitu ve všem, co děláte. Podporuje vymanění ze zábran a omezení. Čelíte-li opravdu nepřekonatelným potížím, kakoxenit vytváří bezpečný prostor, do něhož se můžete stáhnout, a povzbuzuje vás, abyste události viděli v pozitivním světle.
 
V oblasti ekologické kakoxenit pomocí planetárního přeskupení stimuluje vibrační vývoj Země, lze jím mřížkovat pro léčení Země.

Léčebné účinky: kakoxenit je holistický léčitel, který podporuje vědomí psychosomatických příčin nemoci a holistickou podstatu léčby. Prospívá buněčné paměti, srdci, plícím, nadledvinkám a štítné žláze. Je vhodný při respiračnách onemocněních, nachlazení a chřipce. Vyvažuje hormonální a buněčné obtíže.

Super sedm: kombinuje duchovní a ochranné vlastnosti ametystu, čisticí a uzemňovací schopnost kouřového křemene, vlastnosti křemene s rutilem, který zesiluje energii, vlastnosti goethitu, lepidokrocitu a kakoxenitu. I ten nejmenší úlomek báječné sedmičky nese vibraci celku, ať už jsou všechny minerály přítomny nebo ne, připomíná vám, že jste dítětem Země a hvězd.

V duchovní rovině je tento vysokovibrační kámen duchovní elektrárnou s mimořádnou přesností. Údajně zvyšuje vibrační rovinu planety, přináší věk Vodnáře. Mnoho úlomků báječné sedmičky je naladěných na nejvyšší zdroje vedení a inspirace, takže o správné vedení nemusíte sami usilovat a pátrat po něm. Meditace se "super sedmou" je nebeským zážitkem a lze z ní získat esence pro léčení na dálku.

Tento kámen pomáhá zvyšovat vibraci dalších krystalů ve své blízkosti. Aktivuje všechny čakry a jmenohmotná těla a pozvedá je na nejvyšší duchovní vibrace, aktivuje duchovní dary a zvyšuje metafyzickou práci všeho druhu. Léčí fyzickou, intelektuální i duchovní ne-moc a vrací duši zpět do kontaktu s božstvím. Připomíná nám, že i my jsme součástí celku, který je mnohem víc než bratrství lidstva. V rovině emoční je to uklidňující a pečující krystal.

Harmonizační účinky:  podporuje systém přirozeného léčení organismu a léčí i buněčnou paměť. Podporuje imunitní systém, kůži a kosti.
 
 Veškeré informace jsou pouze informativního charakteru a rozhodně nemůžou nahradit lékaře.


         
Očista kamenů:  přes noc v misce s vodou a křišťálem, pod proudem vody
Dobíjení: kamenů:  ametysty na slunci blednou, tudíž je nabíjíme raději z dosahu přímého slunce
Astrologické znamení:  všechny znamení 
Čakra:  6. čakra - Ádžňa
 7. čakra - Sahasrára
  Aquamarine3 Aquamarine4

,

 

     
Číst více..