Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Karneol

   Karneol (Carnelian)
           
Složení:  SiO2
Výskyt:  Argentina, Austrálie, Brazílie, Belgie, Bulharsko, Čína, Kanada, ČR, Francie, Německo 
Tvrdost:  6½ - 7
Barvy:  oranžová, červená, bílá 
Kryst.soustava:  Klencová (trigonální)
             
 Karneol: se používal v magii starého Egypta jako ochrana živých i mrtvých. Ve formě tit, symbolu matky Isis, se dával na šíji mumie, aby zajistil ochranu a znovuzrození ducha v posmrtném životě. Karneol vás uzemní a ukotví v současné realitě. Jedná se o stabilizující kámen s vysokou energií. Výborně obnovuje vitalitu, mitovaci a účinně stimuluje tvořivé schopnosti. Vhodný pro dramatické situace. Dokáže čistit jiné kameny.

Psychologicky propůjčuje karnel schopnost vyrovnat se s průběhem životního cyklu a zahání strach ze smrti. Ve starověku se používal k ochraně mrtvých na jejich cestě do zásvětí. Dodává odvahu, přináší pozitivní pohled na život, rozhání apatii a motivuje k úspěchu v podnikání i dalších oblastech. Karneol je užitečný při překonávání závislosti všeho druhu. Tento kámen vám pomůže získat víru v sebe sama stejně jako v to, co vnímáte kolem sebe. Pomáhá proniknout až k samým kořenům toho, co vám znepříjemňuje život, a dodává sílu k vytrvalému jednání.

Duševně karneol zlepšuje schopnost analýzy a přináší jasnější vnímání okolního světa. Při meditaci odstraňuje rušivé myšlenky a pomáhá naladit denní snění na všední realitu. Přináší ostřejší koncentraci a odhání duševní apatii. V citové oblasti je kámen mocným ochráncem před závistí, vztekem a zlobou - ať už vaší vlastní, nebo ze strany jiných lidí. Utišuje zlost a brání vzniku negativních citů, jež nahrazuje láskou k životu.

Léčebné využití: karneol je plný životní síly a vitality. Povzbuzuje metabolizmus. Aktivuje základní čakru, ovlivňuje ženské reprodukční orgány a zvyšuje plodnost. Jedná se o kámen, který dokáže překonat frigiditu a impotenci, léčí revmatizmus, artritidu, neuralgii a deprese - zejména ty, jež se vyskytují v pozdějším věku. Reguluje tělní tekutiny a činnost ledvin. Urychluje léčení kostí a šlach. Pomáhá zlepšovat srážlivost krve. Karneol přispívá k lepšímu vstřebávání vitamínů a minerálů. Zajišťuje dobré prokrvování jednotlivých orgánů a tkání.
 
 Veškeré informace jsou pouze informativního charakteru a rozhodně nemůžou nahradit lékaře.


         
Očista kamenů:  pod tekoucí vodou
Dobíjení: kamenů:  na slunečním světle
Astrologické znamení:  Beran, Lev, Panna, Kozoroh, Býk, Blíženci, Rak, Váhy, Ryby
Čakra:  1. čakra, 2. čakra, 3. čakra
  Aquamarine3 Aquamarine4

,

 

     
Číst více..
 
   
 

počet nalezených produktů: 1