Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Kauri

   Kauri (Cowry)
           
Složení:  zkamenělé mušle
Výskyt:  
Tvrdost:  4 - 5
Barvy:  šedá, žlutá, hnědá, bílá 
Kryst.soustava:  
             
 Kauri: je domorodé označení pro drobné ozdobné ulity, které se užívaly jako platidlo, zejména v Africe, v Indii, v Číně a v Indonésii. Byly tak oblíbené, že je kovové mince někdy napodobovaly.

Kauri jsou ulity různých měkkýšů, zejména plžů z čeledi Cypraeidae, druhů Cypraea moneta a Cypraea aurantium. Vyskytují se v mělkých pobřežních vodách ostrovů Indického i Tichého oceánu, kde se od pradávna lovily. Na vhodném místě se do moře dal svazek palmových listů, na němž se plži usazovali; po čase se svazek vyzvedl a plži setřásli. Hlavním producentem kauri byly Maledivy.

Pro svůj krásný vzhled se kauri užívaly od starověku jako šperky a amulety, často navlečené na šňůrce, jako herní kostky a kultovní předměty. Severoameričtí indiání užívali podobné drobné ulity a mušle, navlečené na šňůrce, jako ozdobu, jako dar i jako platidlo.

Fosílie jsou pozůstatky pravěkých tvorů a rostlin, zahynulých před milióny let. Skrze věky se přeměnily v kámen. Jelikož kdysi byly živé, jsou úzce spjaty s pátým elementem Akášou. Přestavují věčnost, čas a vývoj. Jsou hmatatelným důkazem toho, že nic v přírodě není ztraceno. Používání fosílií k rituálním účelům sahá hluboko do minulosti. Šamani používali fosílie k zesílení energie. Obecně můžeme fosílie používat zejména k ochranným účelům a pro jejich stáří i k prodloužení délky života. Též dobře poslouží, potřebujete-li vyvolat vzpomínky (včetně na minulé životy).
 
 Veškeré informace jsou pouze informativního charakteru a rozhodně nemůžou nahradit lékaře.


         
Očista kamenů:  přes noc v misce s vodou a křišťálem, pod proudem vody
Dobíjení: kamenů:  na slunci libovolně dlouho
Astrologické znamení:  všechny znamení 
Čakra:  1. čakra - Múladhára
  Aquamarine3 Aquamarine4

,

 

     
Číst více..
 
   
 

počet nalezených produktů: 3