Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Kyanit

   Kyanit (Kyanite)
           
Složení:  Al2SiO5
Výskyt:  Austrálie, Brazílie, USA, Rakousko, Švýcarsko, Kanada, Čína, ČR
Tvrdost:  5½ - 7
Barvy:  modrá, bílá, šedá 
Kryst.soustava:  Trojklonná (triklinická)
             
 Kyanit: je vynikající pro naladění a meditaci. Podporuje kreativitu a tvoří spojnici s ostatními královstvími zvířat, ptáků, rostlin, ryb a hmyzu, stejně tak i s lidskými bytostmi. Přináší klid a vyrovnanost a funguje jako výkonný vysílač a zesilovač vysokofrekvenčních energií, čímž podněcuje duševní schopnosti společně s intuicí. Díky své schopnosti naladit se na kauzální rovinu dokáže kyanit vyvolávat projevy duchovní energie v podobě myšlenek. Tento krystal nabízí spojení s duchovním průvodcem a vyvolává soucit. Dokáže uzemňovat duchovní vibrace, což navozuje stav duchovní integrity a dospělosti. Umožňuje vyvolání vzpomínek na sny a přináší léčivé snění. Kyanit dobře poslouží lidem, kteří právě přecházejí přes hranici smrti.

 Rychle slazuje čakry s vyšším tělem, čistí jim cestu a meridiány. Obnovuje čchi hmotného těla a jeho orgánů. Během léčení, po pročištění a transformaci, stabilizuje geomagnetické pole. Jelikož v sobě kyanit neudržuje nic negativního, nevyžaduje ani čištění. Na duševní úrovni vede své majitele k tomu, aby říkali pravdu. Odbourává strach a bloky. Tím, že otevírá krční čakru, povzbuzuje tento kámen k sebevyjádření a komunikaci. Odstraňuje nevědomost a otevírá poznání duchovní a duševní pravdy. Proniká všemi zmatky a odbourává bloky, iluze, strach, zklamání a stres. Zvyšuje schopnost logického a přímočarého myšlení. Podněcuje činnost vyšší mysli a udržuje spojení s kauzální rovinou.

V duchovní sféře napomáhá oprostit se od představy o neodvratném osudu a neúprosně působící karmě. Ukazuje, jakou roli může člověk sehrát ve vytváření procesu příčin a následků nutných k tomu, aby minulost zůstala v náležité rovnováze. Usnadňuje přivedení éterického těla zpět do fyzického světa a přeladění mysli na vyšší frekvence.

 Léčebná využití: léčí svalové poruchy, horečku, urogenitální soustavu, brzlík, příštítnou žlázu, nadledvinky, krk a mozek. Jedná se o přírodní prostředek proti bolesti. Snižuje krevní tlak a léčí infekce. Odstraňuje přebytečnou tělesnou hmotnost, podporuje činnost mozečku a motorické reakce těla. Pomáhá také udržoat rovnováhu mezi energiemi jin a jang.
 
 Veškeré informace jsou pouze informativního charakteru a rozhodně nemůžou nahradit lékaře.


         
Očista kamenů:  nečistí se
Dobíjení: kamenů:  Položte jej do blízkosti rostlin a nechte jej tam po dobu jedné hodiny po svítání.
Astrologické znamení:  Býk, Ryby, Beran
Čakra:  5. čakra - Višuddha
 6. čakra - Ádžňa
  Aquamarine3 Aquamarine4

,

 

     
Číst více..