Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Lapis Lazuli

   Lapis Lazuli
           
Složení:  Na7Ca(Al6Si6O24)(SO4)(S3) · H2O
Výskyt:  Afgánistán, Kanada, USA, Rusko, Peru 
Tvrdost:  5
Barvy:  modrá, bíla, černá, šedá 
Kryst.soustava:  
             
 Lapis Lazuli: otevírá třetí oko a udžuje rovnováhu krční čakry. Napomáhá k dosažení stavu osvícení, usnadňuje vyvolávání a výklad snů a zvyšuje duševní schopnosti. Umožňuje duchovní cesty a stimuluje osobní a duchovní sílu. Tento kámen rychle odstraňuje stres a přináší pocit hlubokého klidu a míru. Dodává mimořádnou vyrovnanost a představuje klíč k dosažení duchovních znalostí. Je ochranný kámen, který umožňuje navázat kontakt s duchovními průvodci. Dokáže rozpoznat hrozbu duševního útoku, zastaví ho a vrátí útočící energii zpět k jejímu zdroji. Učí síle vyřčeného slova a dokáže zvrátit neštěstí nebo napravit nerovnováhu způsobenou v minulosti mlčením.

Uvádí do stavu harmonie tělesnou, duševní, citovou a duchovní rovinu. Nesoulad mezi nimi může vést k depresím, nerovnováze a ztrátě smyslu života. Navozená harmonie přináší pocit hlubokého vnitřního sebepoznání. Podněcuje k převzetí odpovědnosti za vlastní život. Odhaluje vnitřní pravdu, pomáhá sebeuvědomění a umožňuje sebevyjádření bez lpění na kompromisech. Jestliže potlačovaný strach způsobuje "krční" problémy nebo potíže s komunikací, lazurit podobné překážky odstraní. Tento krystal přináší svému majiteli trvalé hodnoty v podobě čestnosti, soucitu a poctivosti.

Funguje jako účinný zesilovač myšlenek. Podněcuje vyšší schopnosti mysli, přináší objektivní a jasný pohled. Podněcuje rozvoj tvůrčích schopností pomocí jejich naladění na zdroj poznání. Pomůže vám vyrovnat se s pravdou bez ohledu na to, kde ji objevíte a přijmout vše, co se dozvíte. Usnadňuje rovněž vyjádření vlastního názoru a vnáší harmonii do konfliktů. Seznamuje svého majitele také s hodnotou aktivního naslouchání druhým. Upevňuje milostné i přátelské vztahy a napomáhá při vyjadřování pocitů a emocí. Odstraňuje utrpení, krutost a strádání. V podobě drahokamové esence uvolňuje citové spoutání.

Harmonizační účinky: potlačuje bolest, zejména migrény a bolesti hlavy. Pomáhá překonávat deprese. Blahodárně působí na respirační a nervový systém, pomáhá při bolestech v krku, chrapotu, potížích s polykáním a při nachlazení; působí protizánětlivě, zejména v krční oblasti. Léčí hlasivky, štítnou žlázu, orgány zajišťující detoxikaci těla, kostní dřeň, brzlík a imunitní systém. Pomáhá při nápravě poškození sluchu a čistí krev. Účinkuje proti nespavosti a závratím. Snižuje krevní tlak, uvolňuje křeče, zpomaluje hormonální cykly, zmírňuje menstruační potíže.
 
 Veškeré informace jsou pouze informativního charakteru a rozhodně nemůžou nahradit lékaře.


         
Očista kamenů:  čistíme pod proudem vlažné vody
Dobíjení: kamenů:  na křišťálu v měsíčním světle
Astrologické znamení:  Střelec, Panna, Býk, Váhy
Čakra:  5. čakra - Višuddha
 6. čakra - Ádžňa
  Aquamarine3 Aquamarine4

,

 

     
Číst více..
 
   
 
Momentálně zde nejsou žádné produkty. Brzy je vložíme!