Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Lepidolit

   Lepidolit (Lepidolite)
           
Složení:  K(Li,Al)3(Al,Si,Rb)4O10(F,OH)2
Výskyt:  Brazílie, Kanada, USA, Rusko, Madagaskar, Čína, Francie 
Tvrdost:  2½ - 3½
Barvy:  růžová, fialová, bílá, nažloutlá 
Kryst.soustava:  Jednoklonná (monoklinická)
             
Lepidolit: odstraňuje elektromagnetické znečištění. Měl by ležet na počítačích, aby pohlcoval jejich vyzařování. Lepidolit vždy trvá na tom, že bude použit pouze k dosažení nejvyššího dobra. Odstraňuje všechno negativní. Aktivuje a otevírá krční čakru, třetí oko a korunní čakru. Pročišťuje zablokování a přináší vesmírnou moudrost. Tento kámen pomáhá při šamanských cestách a zprostředkovává přístup k záznamům duše. Naladí vás na myšlenky a pocity pocházející z jiných životů, které jsou příčinou bloků v současném životě. Současně vás dokáže posunout o kus dál do budoucna.

Lepidolit poslouží mimořádně dobře také při zmírňování stresu a deprese. Potlačuje utkvělé myšlenky, odstraňuje malomyslnost a překonává nespavost. Lepidolit obsahuje lithium a pomáhá při stabilizaci výkyvů nálad a návalů strachů nebo paniky. Je vynikající při překonávání jakékoliv citové nebo duševní závislosti včetně anorexie. Jakožto kámen přechodu odhaluje a proměňuje staré vzory a překonané způsoby chování. Lepidolit vede k nezávislosti a dosahování stanovených cílů bez pomoc zvenčí.

Podněcuje intelektuální a analytické schopnosti. Díky své schopnosti podporovat objektivitu a soustředění urychluje rozhodování. Soustřeďuje se na to, co je opravdu důležité, přičemž dokáže odfiltrovat rušivé prvky. V citovém životě umožňuje setrvávat ve vlastním prostoru, kam nesahá vliv ostatních. Jedná se o kámen přinášející klid, který tiší neklidné spaní a emocionální stres. Svému majiteli přináší hluboké citové vyléčení.

Harmonizační účinky: lepidolit dokáže lokalizovat místa nerovnováhy. Položí-li se právě na místo takové nerovnováhy, začne zlehka vibrovat. Přináší úlevu při alergiích, posiluje imunitní systém, restrukturalizuje DNA a posiluje tvorbu záporných iontů. Pomáhá při vyčerpání, epilepsii a Alzheimerově chorobě. Potlačuje bolest při ischiasu a neuralgii. Pomáhá překonávat kloubní problémy. Kůži a pojivovou tkáň zbavuje jedovatých látek. Lepidolit je vynikající v době menopauzy, zejména v podobě drahokamového elixíru. 
 
 Veškeré informace jsou pouze informativního charakteru a rozhodně nemůžou nahradit lékaře.


         
Očista kamenů:  na křišťálu
Dobíjení: kamenů:   na slunci
Astrologické znamení:  Váhy, Kozoroh
Čakra:  6. čakra - Ádžňa
 7. čakra - Sahasrára
  Aquamarine3 Aquamarine4

,

 

     
Číst více..
 
   
 

počet nalezených produktů: 3