Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Onyx

   Onyx (Onyx)
           
Složení:  SiO2
Výskyt: Řecko, Uruguay, Austrálie, Brazílie, Kanada, USA, GB, Indie, Madagaskar, ČR, Německo 
Tvrdost:  6½ - 7
Barvy:  černá, bílá, zelená, hnědá, šedá 
Kryst.soustava:  Klencová (trigonální)
             
 Onyx: je kamenem dodávajícím sílu. Zajišťuje oporu v obtížných nebo nepřehledných situacích stejně jako v obdobích mimořádného citového nebo tělesného stresu. Dokáže napřít vaši energii jedním směrem a současně ji sladit s působením vyšších sil. Zajišťuje kontakt s duchovními průvodci. Také nabízí spojení s jednotou vesmíru. Dokáže vás přesunout po proudu času, abyste pohlédli na vlastní budoucnost, a díky své moci ovlivnit lidské síly a schopnosti vám dopomůže, abyste se stali skutečnými pány svého osudu. Kámen přináší ráznost, vytrvalost a životní sílu. Usnadňuje přijímat poučení z minulosti, zvyšuje sebedůvěru a pomáhá vyrovnat se s podmínkami ve vašem okolí.

Onyx je mlčenlivý kámen, jenž vám poslouží jako nejdůvěrnější rádce. Říká se, že v sobě udržuje vzpomínky na všechno co ten, kdo jej nosí, prožil. Lze jej použít v psychometrii, aby v sobě ukrytý příběh vyprávěl tomu, kdo dokáže vnímat jeho vibrace. Tato schopnost udržet v sobě vzpomínky dělá z onyxu užitečného pomocníka při cestách do minulých životů stejně jako při léčení starých šrámů a tělesných traumat, jež ovlivňují i současný život. Onyx držený v ruce vás upozorní na minulá zranění, která lze pomocí krystalové léčby odstranit. Rovněž jej můžete použít k hojení starých lítostí a smutků.

V duševním životě onyx vyhledává rozpory přetrvávající v mysli a pomáhá je integrovat do vaší duše. Ukotvuje těkavost svého majitele do podoby stálejšího přístupu k životu. Celkově zvyšuje schopnost sebekontroly. Působí jako duševní tonikum, které snižuje jinak zcela ochromující strach a obavy. Onyx přináší nedocenitelný dar docházet k uvážlivým rozhodnutím.

Harmonizační využití: na tělesné úrovni pomáhá vstřebávat vesmírné energie, jež jsou potřebné při léčení. Udržuje v těle rovnováhu enegii jin a jang. Působí blahodárně na zuby, kosti, kostní dřeň, léčí krevní poruchy a nohy. Zlepšuje stav při astmatických záchvatech; posiluje nervy a zlepšuje všechny smysly a vnímání. Pomáhá při onemocněních vnitřního ucha, poruchách rovnováhy, šumění v uších a zhroucení sluchu. Zlepšuje stav při poruchách prokrvení a snižuje horečku. Snižuje citlivost na změny počasí.
 
 Veškeré informace jsou pouze informativního charakteru a rozhodně nemůžou nahradit lékaře.


         
Očista kamenů:  proudící teplou vodou
Dobíjení: kamenů:  na slunci
Astrologické znamení:  Lev, Panna, Kozoroh, Vodnář
Čakra:  1. čakra - Múladhára
  Aquamarine3 Aquamarine4

,

 

     
Číst více..
 
   
 
Momentálně zde nejsou žádné produkty. Brzy je vložíme!