Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Pietersit

  Pietersit (Pietersite)
           
Složení: SiO2
Výskyt: Namibie, Čína 
Tvrdost: 7
Barvy: žlutá, červená, zlatá, hnědá, modrá 
Kryst.soustava: Čtverečná (tetragonální)
             
 Pietersit: je známý též jako kámen bouří, neboť je spojen s bouřlivými živly. Pietersit byl objeven teprve nedávno. Uvádí se o něm, že v sobě nese klíč ke království nebeskému. Spojuje běžné každodenní vědomí s duchovním. Připomíná každému člověku, že je duchovní bytostí nacházející se právě nyní na své pozemské pouti v lidské podobě. Pietersit má schopnost ukotvit vás k nikoli k zemi, nýbrž k vašemu éterickému tělu. To usnadňuje cestování mimo tělo, zejména směřujete-li k přečtení záznamů akaši, které dovolují vhled do nynější inkarnace.
 
Pietersit je kámen vizí a lze jej použít pro šamanské cesty. Má silný účinek na tělo během meditace, kdy zajišťuje rychlé ponoření do stavu hluboce změněného vědomí. Povzbuzuje činnost třetího oka a šišinky. Vytváří cestu pro intuici a zajišťuje hluboké duchovní vize a předpovědi. Spojuje svého majitele s jeho nejlaskavějším duchovním průvodcem. Zbavuje svého majitele závislosi na vírách a omezeních, vnucovaných jinými lidmi. Užívá-li se k léčení minulých životů, odstraňuje pietersit nerovnováhu způsobenou tím, že nejdete za svou vlastní pravdou.

Dokáže odbourávat všechny duchovní iluze. Zprostí vás slibů a přísah z předchozích životů, které jste si přenesli do života současného. Kámen podporuje vše, co si přejete na základě své vlastní vůle. V duševním životě napomáhá směřování za vlastní pravdou. Jedná se o kámen přinášející mimořádnou podporu a sílu.

Léčebné využití: podněcuje činnost epifýzy (šišinky mozkové), udržuje rovnováhu systému žláz s vnitřní sekrecí a produkci hormonů regulujících metabolizmus, krevní tlak, růst, pohlavní život, tělesnou teplotu. Napomáhá činnosti plic, jater, střev a nohou. Pročišťuje meridiány a dodává jim energii. U lidí, kteří nemají čas na odpočinek, odstraňuje z těla nerovnováhu způsobenou vyčerpáním.
 
 Všechny informace jsou pouze informativního charakteru a rozhodně nemůžou nahradit lékaře.


         
Očista kamenů:  pod proudem vody
Dobíjení: kamenů:  nechte jej krátce vystaven bouřce nebo prudkému dešti
Astrologické znamení:  Střelec, Štír
Čakra:  5. čakra - Višuddha
 7. čakra - Sahasrára
  Aquamarine3 Aquamarine4

,

 

     
Číst více..