Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Prehnit

  Prehnit (Prehnite)
           
Složení: Ca2Al(AlSi3O10)(OH)2
Výskyt: Austrálie, Rakousko, Brazílie, Čína, Kanada, Francie, ČR 
Tvrdost: 6 - 6½
Barvy: bezbarvá, žlutozelená, zelená 
Kryst.soustava: Kosočtverečná (ortorombická)
             
 Prehnit: je pojmenován po majoru Prehnovi, který jej objevil v Jižní Africe. Dříve prehnit užívali domorodí šamani a šamanky při věštení a šamanství. V moderní magii je známý jako prorocký kámen. Klidný prehnit je kamenem nepodmíněné lásky a současně i krystalem, který dokáže léčit léčitele. Zlepšuje vytváření vizuálních představ a navozuje stav hluboké meditace, v níž lze navázat spojení se svým vyšším já. Při meditacích s tímto krystalem se dostanete do kontaktu s vesmírným energetickým polem. Někdy se soudí, že prehnit umožňuje spojení s archandělem Rafaelem a dalšími duchovními a mimozemskými bytostmi. Prehnit zvyšuje jasnovidecké schopnosti a současně i umění prozkoumat vlastní nitro. Jedná se o kámen, který vám umožňuje být vždy připraveni - bez ohledu na to, oč se jedná. Naladí vás na božskou energii. Podněcuje prorocké sklony a ukáže vám cestu vpřed k duchovnímu růstu.
 
Tento krystal pečetí aurální pole ochranným štítem božské energie. Je užitečný při tvorbě ochranných hranic, neboť dokáže harmonizovat celé okolní prostředí. Současně přináší klid a ochranu. Výborně účinkuje, když se položí do zahrady. Pomůže také proměnit váš domov doslova ve svatyni zdraví. Prehnit přináší poznání, jak se dostat do souladu s přírodou a přírodními silami. Revitalizuje a obnovuje okolní prostředí.
 
Jedná se o kámen pro feng-šuej. Pomáhá při odstraňování vad řeči. Podporuje schopost zbavit se všeho, co už nepotřebujeme, a správně uspořádat vše, co jste si ponechali. Pomáhá proto všem, kdo v důsledku vnitřní chudoby dosud hromadí majetek či lásku. Takový sklon může pramenit ze zkušenosti v minulých životech - ať už se jednalo o hmotnou nouzi nebo o nedostatek lásky. S pomocí prehnitu se podaří znovu obnovit víru v moc univerza a duše začne znovu věřit v projevy božství. 

Duševní rovina: prehnit se používá, aby navodil jasnozřivé sny. Hned, jak se probudíte, podržte ho v ruce, aby vám pomohl vybavit si sny z předešlé noci. Položte jej vedle balíčku tarotových karet, křišťálové koule nebo jiného nástroje určeného k věštění, aby zvýšil vaše věštecké schonosti. Je možná nejlepší kámen, který vám pomůže říci "ne" na nerozumnou žádost doma nebo v práci. Obzvláště se hodí pro ženy, které nedokážou projevit zlost nebo někoho o něco požádat, hlavně v prostředí, kde vládnou muži. Potlačuje noční můry, fobie a utkvělé obavy. Odhaluje a léčí nerovnováhu, která je vyvolává. Blahodárně účinkuje na hyperaktivní děti a zvířata a na karmické příčiny situací, v nichž se ocitáte. Když pojedete na dovolenou, nechte prehnit doma, aby vám ochraňoval domácnost.

Harmonizační účinky: odstraňuje toxiny z těla a přispívá lepšímu fungování metabolismu a oběhu krve, vyrovnává kulminační body v těle a snižuje vysoký krevní tlak. Je užitečný při diagnostikování, dokáže proniknout ke kořenům nemoci. Jeho léčebné schopnosti působí na ledviny, močový měchýř, brzlík, ramena, hruď a plíce. Upravuje krevní poruchy, pojivovou tkáň a dokáže stabilizovat zhoubné nádory. Je účinný při klaustrofobii a agorafobii a je vhodný při léčení v nepřítomnosti pacienta.
 
 Všechny informace jsou pouze informativního charakteru a rozhodně nemůžou nahradit lékaře.


         
Očista kamenů:  pod proudem vlažné vody
Dobíjení: kamenů:  položte jej na 24 hodin doprostřed zeleně
Astrologické znamení:  Panna (ale i ostatní znamení)
Čakra:  4. čakra - Anáhata
  Aquamarine3 Aquamarine4

,

 

     
Číst více..