Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Sugilit

Sugilit

Sugilit (sugilite)
           
Složení: KNa2(Fe,Mn,Al)2Li3Si12O30
Výskyt: Japonsko,Kanada,Indie,Itálie
Tvrdost: 6-6,5
Barvy: fialová, fialově růžová
Kryst.soustava: šesterečná (hexagonální)
             
Sugilit: je jedním z hlavních kamenů lásky, který přivádí na Zemi energii fialového záření. Zosobňuje duchovní lásku a moudrost. Otevírá všechny čakry přívalu lásky a současně je uvádí do vzájemné rovnováhy. Umožňuje spojení s duchovním vědomím a vyvolává schopnost dálkového pozorování.
 
Sugilit vás naučí, jak žít v souladu s vlastní pravdou. Současně připomíná duši, jaký byl smysl její poslední inkarnace. Provází ji na cestě do minulých životů nebo do stavu mezi životy, kde lze nalézt důvody současné nerovnováhy. Tento kámen dokáže najít odpovědi na velké otázky života jako "proč jsem tady?", "odkud přicházím?", "kdo jsem?" a "co všechno ještě musím pochopit?" Je užitečným společníkem na duchovních poutích všeho druhu. Tento krystal zasvěcený lásce chrání před všemi šoky, traumaty a zklamáními. Dokáže rovněž ulevit od duchovního napětí. Pomáhá citlivým lidem, aby se adaptovali na pozemské vibrace, aniž by se museli "ušpinit" nebo propadnout malomyslnosti.  Dokáže vnést světlo a lásku i do té nejtemnější situace. Sugilit, napomáhající odpuštění a potlačující nepřátelství, je velice užitečný kámen pro práci ve skupině, jelikož odstraňuje problémy, k nimž mezi lidmi dochází, a současně podporuje rozvoj láskyplné komunikace.
             
Na duševní úrovni působí blahodárně na "ztracené existence" všeho druhu. Přináší pomoc lidem, kteří se necítí na této planetě doma, a také těm, které trápí paranoidní stavy nebo schizofrenie. Výborně pomáhá lidem postiženým autismem, neboť usnadňuje uzemnění jejich duše do současné reality a překonávání problémů spojených s učením. Sugilit napomáhá pochopení vlivu mysli na tělo a nachází zdroje nerovnováhy. Na citové úrovni přináší schopnost pohlédnout do tváře nepříjemným prožitkům. Potlačuje pocit lítosti, smutku a strachu. Současně učí odpouštět sám sobě.
 
Do mentálního života sugilit vnáší pozitivní myšlení a přetváří  fungování mozku v pozadí takových problémů, jakým je například dyslexie. Podporuje překonávíní konfliktů, aniž  by bylo nutno dělat kompromisy.
       
Harmonizační využití:  Mangan obsažený v sugilitu dokáže skvěle rozhánět bolesti hlavy stejně jako nepříjemné pocity všeho druhu. Pomáhá při epilepsii a motorických problémech. Uvádí do souladu nervy a mozek. Světle zbarvený sugilit čistí lymfatický a krevní systém.
 
Očista kamenů: na křišťálu
Dobíjení kamenů:
položte jej na 24hod vedle naleštěného kousku ametystu.
astrologické znamení: Panna, Vodnář
čakra:
6. čakra - Ádžňa
 sugilit left  sugilit right  sugilite centr
Číst více..
 
   
 

počet nalezených produktů: 1