Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Šungit

   Šungit (Shungite)
           
Složení:  C
Výskyt:  Rusko
Tvrdost:  2-3
Barvy:  Černá, Hnědá 
Kryst.soustava:  amorfní 
             
 Šungit: kámen s výrazně zemským a antigeopatogenním charakterem. Šungit se nachází jen v Karélii v severním Rusku. Jsou mu nejméně 2 miliardy let, což znamená, že vznikl dříve než první živé organismy. Jiné minerály založené na uhlíku se běžně rodily z rozkládající se organické hmoty - např. z pozůstatků pravěkých lesů. Šungit tedy mohl sehrát svou roli při vzniku života na Zemi. Někteří soudí, že kdysi narazil do Země obrovský meteorit a vytvořil kráter, v němž se nyní rozlévá Oněžské jezero. Podle jedné teorie zde pak plavali v jakési "polévce" drobné mikroorganismy a na dně se posléze zrodila ložiska šungitu. Přesto je jisté, že ačkoliv je jezero silně znečištěné, vodu, která z něho vytéká, dno tvořené šungitem čistí a tato voda se již po staletí využívá v léčivých lázních.

Šungit obsahuje doslova všechny minerály z periodické soustavy. Má fenomenální ochrannou sílu, vycházející z jeho jedinečného složení. Je to vzácný uhlíkatý minerál, jehož strukutra je vytvořena drobnými kuličkami a válečky. Každý drobný dutý váleček se skládá z 20-500 atomů uhlíku. Tato látka nachází využití v nanotechnologii neboť je vynikajícím geotermálním a elektromagnetickým vodičem, který dokáže současně stínit emise elektromagnetických frekvencí. Skupina anglických vědců dostala v roce 1996 Nobelovu cenu za objev plného potenciálu tohoto minerálu, který dále zkoumají vědci na celém světě. Noste šungit u sebe nebo jej položte ke zdroji elektromagnetických vln, jako jsou např. počítače, mobilní telefony, atd. Tento kámen dokáže eliminovat jejich škodlivý dopad na citlivé energetické systémy člověka.

V psychické rovině odstraňuje mentální a emocionální smog. Současně pomáhá uchovávat moudrost z minulosti, aplikovat ji na současnost, a vytvářet tak budoucnost.
 
 Na hmotné úrovni šungit mění vodu v biologicky aktivní substanci podporující život. Současně z ní odstraňuje škodlivé mikroorganismy a znečišťující látky. Výzkum ukázal, že šungit pohlcuje vše, co škodí zdraví, ať už jde o pesticidy, volné radikály, bakterie apod. Kromě toho dokáže zneškodnit elektromagnetické pole, mikrovlny a další vibrační emise. Zesiluje pocit tělesného blaha a fungování imunitního systému. Obnovuje emocionální rovnováhu. Mění stres ve využitelnou energii, která Vám dodá sílu. Šungitem upravená voda se tradičně pije 2x-3x denně, čímž lze eliminovat volné radikály a škodliviny. Působí rovněž proti bakteriím a virům. Funguje jako prevence a dokáže potlačovat příznaky nachlazení a dalších onemocnění. Malý jehlan ze šungitu u postele působí proti nespavosti a bolestem hlavy. Odstraňuje rovněž fiziologické důsledky stresu.
 
Harmonizační účinky: podle individuálních svědectví i vědeckého výzkumu se zdá, že šungit působí příznivě na buněčný metabolismus, neurotransmitery, imunitní, trávicí a vylučovací ústrojí, zvyšuje produkci enzymů a přináší úlevu od bolesti. Působí rovněž jako látka odbourávající jedy, antioxidant, prostředek proti bakteriím, zánětům a jako antihistaminikum. Voda upravená šungitem léčí bolest krku, popáleniny, kardiovaskulární choroby, poruchy krve, alergie, astma, zažívací potíže, cukrovku, artritidu a osteoartritidu, nemoci ledvin, jater a slinivky břišní, poruchy funkce močového měchýře, nedostatek imunity, impotenci a syndrom chronické únavy.
 
 Veškeré informace jsou pouze informativního charakteru a rozhodně nemůžou nahradit lékaře.


         
Očista kamenů:  pod proudem vody
Dobíjení: kamenů:  na slunci
Astrologické znamení:  všechny znamení 
Čakra:  všechny čakry 
  Aquamarine3 Aquamarine4

,

 

     
Číst více..
 
   
 
Momentálně zde nejsou žádné produkty. Brzy je vložíme!