Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Topaz

  Topaz (Topaz)
           
Složení:  Al2SiO4(F,OH)2
Výskyt:  Afgánistán, Argentina, Austrálie, Brazílie, Čína, Kanada, Finsko, Německo 
Tvrdost:  8
Barvy:  čirá, modrá, oranžová, hnědá, zelená, růžová,
Kryst.soustava:  Kosočtverečná
             
Topaz: je jemný a vyrovnaný kámen nadaný schopností empatie, který dokáže zaměřit energii tam, kde je jí nejvíc zapotřebí. Uklidňuje, léčí, podněcuje, dobíjí, motivuje a uvádí do rovnováhy meridiány. Topaz přináší pravdu a odpuštění. Pomáhá ozařovat cestu, zdůrazňuje cíle a upozorňuje na vnitřní zdroje. Tento krystal přináší víru v univerzum, jež vám umožnilo na prvním místě „být“, a teprve potom „konat“. Omezuje pochybnosti a nejistotu.
 
Vibrační energie topazu přináší radost, štědrost, hojnost a pevné zdraví. Tradičně je známý jako kámen lásky a přízně osudu zajišťující úspěšné dosahování stanovených cílů. Mimořádně příznivě působí při vyvolávání vizuálních představ. Uvádí se, že jednotlivé plochy krystalu a jeho dva konce jsou nabité kladnou a zápornou energií, do níž lze soustředit žádosti adresované vesmíru a poté je materializovat na pozemské úrovni.

V duševním životě pomáhá topaz zkoumat vlastní osobnost a její vnitřní bohatství. Nutí vás důvěřovat si a jednat filantropicky ve snaze podělit se o své štěstí s ostatními a prozářit vše kolem sebe. V okolí šťatsného topazu nepřežije nic negativního. Je to kámen přinášející otevřenost a poctivost, schopnost seberealizace, sebekontroly a touhu rozvíjet vlastní vnitřní moudrost.
 
Na rozumové úrovni pomáhá řešit problémy. Zvlášť užitečný je pro ty, kdo se zabývají uměním. Pomůže vám dávat si pozor na vliv, který máte, a na smysl poznání, které záskáte tvrdou prací a životními zkušenostmi. Topaz dodává schopnost pohlížet na všechno jak ve velkém měřítku, tak v detailech a pochopit, jak spolu jednotlivé části souvisejí. Topaz usnadňuje vyjadřování myšlenek a propůjčuje svému majiteli jistou dávku „mazanosti“.

Nabízí velikou oporu v citovém životě. Stabilizuje emoce a zvyšuje vaši vnímavost vůči lásce, ať již přichází z jakéhokoliv zdroje.
 
Harmonizační využití: topaz lže využít k upevnění zdraví. Napomáhá trávení, dokáže bojovat s anorexií, navrací chuť k jídlu, upevňuje nervy a podněcuje metabolismus. Posiluje smysly, reguluje funkci štítné žlázy, aktivuje imunitní systém, zlepšuje procesy látkové výměny. Sv. Hildegarda z Bingenu doporučovala topazový elixík na napravení zakaleného zraku.
 
Veškeré informace jsou pouze informativního charakteru a rozhodně nemůžou nahradit lékaře.


         
Očista kamenů:  teplou proudící vodou
Dobíjení: kamenů:  za úplňku - začínáme při západu slunce, abychom získali jak solární, tak lunární energii
Astrologické znamení:  Panna, Střelec, Vodnář
Čakra: 5, 6, 7. čakra
  Aquamarine3 Aquamarine4

,

 

     
Číst více..
 
   
 

počet nalezených produktů: 1