Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Turmalín

Turmalín

  Turmalín (Tourmaline)
       
Složení: (Ca,K,Na,)(Al,Fe,Li,Mg,Mn)3(Al,Cr, Fe,V)6
(BO3)3(Si,Al,B)6O18(OH,F)4
Výskyt: Brazílie, Srí Lanka, Nigerie, Tanzanie, Afganistan, Keňa, Madagaskar, USA
Tvrdost: 6,5 - 7
Barvy: Temně hnědá, zelená, růžová, červená, žlutá, modrá, melounový odstín, modrozelená, černá
Kryst.soustava: klencová (trigonální)
         
Turmalín obecně:  Je v mnoha ohledech jedinečný kámen, nemá nikdy nepříznivý účinek, působí ve prospěch svého majitele a přináší mu radost, pohlcuje negativní vibrace, odstraňuje stres, zlost, strach, je ochranným šamanským kamenem. Propojuje, čistí a harmonizuje čakry, odstraňuje bloky z aury, udržuje v rovnováze mužskou a ženskou energii. Napomáhá pochopení sebe sama i druhých, zvyšuje sebedůvěru, nezávislost a pomáhá získat nadhled nad rozčilujícími situacemi.Pročišťuje a transformuje příliš těžkou energii do podoby lehkých vibrací. Uzemňuje duchovní energii, čistí a vyrovnává všechny čakry a vytváří ochranný štít kolem těla.
 
V citové rovině: Pomáhá překonávat negativní pocity a zahořklost, kterou někdy nosíme v srdci. Léčí vnitřní zlobu, posiluje lásku a dodává odvahu k jejímu novému hledání. Je užitečný při citových zklamáních. Navozuje pocit bezpečí a jistoty, neboť odstraňuje vnitřní napětí.
 
V duchovní rovině: Rozšiřuje vědomí a otevírá spojnice směřující ke kolektivní moudrosti a poznání jednoty všehomíra. Povzbuzuje k tichému rozjímání a zužitkování životních zkušeností vedoucích k duchovnímu růstu a vnitřní stabilitě. Zavede vás hlouběji do vlastního nitra, zvýší vám sebedůvěru a potlačí strach. Zahání myšlenky navozující pocit oběti a přitahuje ke svému nositeli inspiraci, porozumění, toleranci a prosperitu.
 
Harmonizační  využití: Stabilizuje auru, ruší a přetváří negativní energie. Jeho očistná síla působí mocně na tělesné i citové úrovni. Položený na srdci, dokáže léčit citovou nevyrovnanost bránící přijímat lásku. Čistí lymfatický systém. Posiluje a regeneruje všechny orgány tvořené nekolika vrstvami tkáně.
 
Očista kamenů: Pod proudem vody
Dobíjení: kamenů: Na slunci libovolně dlouho (až na vyjímky)
Astrologické znamení: Beran, Býk, Blíženci, Rak, Lev, Váhy, Štír, Střelec, Kozoroh, Vodnář
Čakry: Dle barvy
 
       
Jednotlivé druhy:
       
 turtmalin cerny Černý turmalín (skoryl)
     
Chrání před zářením mobilních telefonů, mentálními útoky, kouzly a nepřátelskými myšlenkami. Dokáže od vás odvracet negativní energii všeho druhu. Spojuje se základní čakrou, uzemňuje energii a zvyšuje tělesnou vitalitu. Odstraňuje napětí a stres. Čistí negativní myšlenky, navozuje stav
neutrální objektivity a schopnost racionálního uvažování. Podněcuje k pozitivnímu naladění bez ohledu na okolnosti. Současně pobízí k altruistickému jednání a rozvíjí praktické tvůrčí schopnost.
Při léčení dokáže černý turmalín položený špičkou od těla odvádět negativní energii. Brání před nemocemi přinášejícími oslabení organizmu, posiluje imunitní systém. Přináší úlevu od bolesti a harmonizuje míchu.
       
        
 turtmalin ruzovy Růžový turmalín(rossmalit)
     
Funguje jako afrodiziakum, které v hmotném i duchovním světě přitahuje lásku. Podněcuje víru v lásku  a utvrzuje v tom, že nejdříve musíme umět milovat sami sebe a teprve pak nás začnou milovat jiní. Kámen napomáhá sdílet s partnerem tělesnou rozkoš. Prostřednictvím  srdeční čakry rozhání emocionální bolest a staré destruktivní pocity, pročišťuje je a spojuje lásku se spiritualitou. Zvyšuje pocit klidu a uvolnění.
 
Vede nás k moudrosti a soucitu. Zvyšuje schopnost přijímat léčivou energii. Růžový turmalín uvádí do rovnováhy nefungující endokrinní systém a pomáhá na srdce, plíce a kůži.
       
        
 turtmalin cerveny Červený turmalín (rubelit)
     
posiluje schopnost porozumět lásce, zvyšuje taktní jednání a přizpůsobivost. Podněcuje chuť ke společenskému životu a sklon k extrovertnímu jednání, přičemž dokáže vyvážit přílišnou agresivitu s přehnanou pasivitou. Léčí energie duchovní čakry a zvyšuje tvůrčí schopnosti na všech úrovních. Jeho barva nabízí životní sílu a vytrvalost.
 
Při léčení dodává červený turmalín fyzickému tělu vitalitu a zbavuje je toxických látek. Působí na zažívání, krevní řečiště a rozmnožovací systém. Podněcuje krevní oběh, slezinu a funkci jater.
       
        
 turtmalin zeleny Zelený turmalín (verdelit)
     
funguje jako vynikající léčitel a napomáhá při vyvolávání živých vizí. Otevírá srdeční čakru, zvyšuje soucit, něhu, trpělivost a pocit sounáležitosti. Dodává životní síly. Přetváří negativní energii v pozitivní a zahání pocit strachu. Zelený turmalín zvyšuje otevřenost a trpělivost. Pomocí tohoto kamene lze hledat možná řešení problémů a vybírat ta nejpřínosnější. Svému nositeli přitahuje prosperitu a hojnost. Zelený turmalín pomáhá překonávat problémy spojené s postavou otce. Podporuje studium bylin, podporuje jeich užívání k léčbě a má sílu léčit i sami rostliny.
 
Posiluje nervový systém a připravuje podmínky pro zvýšení vibrací. Působí na oči, srdce, brzlík, mozek a imunitní systém. Pomáhá snižovat tělesnou hmotnost, přináší úlevu při únavovém syndromu a vyčerpanosti. Blahodárně působí na namožené svaly. Je účinný detoxikant. Dokáže omezit pocity klaustrofobie a návaly paniky.
       
   
 turtmalin modry Modrý turmalín (indicolit)
 
Aktivuje krční čakru společně s čakrou třetího oka. Podněcuje touhu po duchovní volnosti a uvolňuje schopnost sebevyjádření. Barva kamene napomáhá rozvoji mentálního vědomí, vyvolává vize a otevírá cestu k službě druhým. Podněcuje k věrnosti, etickému jednání, toleranci a lásce k pravdě. Vysílá paprsky míru a odhaluje zdroje smutku společně se zablokovanými emocemi. Vynáší je citlivě na povrch, kde se dají léčit a rozptylovat. Kámen napomáhá rozvíjet smysl pro odpovědnost a umožňuje žít v harmonii s okolním prostředím. Jedná se o vynikající léčivý kámen, neboť brání, aby na nás ulpělo cokoli negativního. Při léčbě poslouží jasně modrý turmalín jako užitečná diagnostická pomůcka, která pomáhá rozpoznat příčiny nerovnováhy.
 
Působí blahodárně na plicní a imunitní systém a mozek. Napravuje nerovnováhu tekutin, působí na ledviny, močový měchýř, brzlík a štítnou žlázu. Pomáhá proti nespavosti a nočnímu pocení. Tradičně se používá k léčbě hrtanu, plic, jícnu a zraku.
   
   
 turtmalin hnedy Hnědý turmalín (dravit)
 
Je vynikající uzemňovací kámen. Čistí a otevírá zemní čakru společně s uzemňovacím poutem které udržuje fyzické tělo v současné inkarnaci. Pročišťuje auru, harmonizuje éterické tělo a chrání je. Podněcuje společné vědomí a zájem o společnost. Hnědý turmalín umožňuje cítit se příjemně ve větší skupině. Uzdravuje nefunkční vztahy v rodinách a posiluje vzájemné pochopení mezi lidmi. Hnědý turmalín vnáší do života pragmatický přístup a kreativitu.
 
Působí na střevní a kožní problémy. Podporuje regeneraci celého těla.
   
   
  Melounový turmalín (watermelon)
 
Je „superaktivátorem" srdeční čakry, který ji spojuje s vyšším já a posiluje lásku, něhu a přátelství. Tento kámen prohlubuje trpělivost a učí taktu a diplomatickému jednání. Zmírňuje deprese a strach. Navozuje pocit vnitřní jistoty. Pomáhá porozumět různým situacím a srozumitelně vyjadřovat vlastní záměry.
Léčí citové poruchy a přináší úlevu od starých bolestí. Rozvíjí přátelství a pomáhá nacházet radost a potěšení v každé situaci. Při léčení odstraňuje jakýkoli odpor kladený snaze přetvořit vlastní osobnost a spojit ji v jeden celek.
 
Podporuje regeneraci nervů, zejména při paralýze nebo roztroušené skleróze. Pomáhá při  stresu.
   
   
 turtmalin zluty Žlutý turmalín
     
Podněcuje činnost solar plexu a vyšuje osobní sílu. Otevírá duchovní cestu a blahodárně ovlivňuje naplňování intelektuálních cílů a uzavírání obchodních záležitostí
 
Působí na žaludek, játra, slezinu, ledviny a močový měchýř.

Číst více..